21
kwi

Podróżowanie samochodem po Polsce

Choć ceny na stacji benzynowej nie są za bardzo niskie, a na dodatek polskie drogi w dalszym ciągu nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, że zwiedzanie naszego kraju za pomocą samochodu jest beznadziejnym pomysłem. Przecież można wymienić wiele pięknych miast oraz miasteczek czy tysiące zabytków, atrakcji turystycznych…
Jeśli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie Polski, początkowo warto ustalić trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto na początek zajechać na Mazury. Trzeba otwarcie napisać, że powiedzmy cztery dni w Ostródzie to strzał w dziesiątkę.
Mazury są piękne, lecz należy wyruszyć dalej – może Sopot? Generalnie jedyną wadą naszego morza jest to, iż jest raczej zimne. Jednak to jedyna wada. Przecież nadbałtyckie plaże są przepiękne. Co później? Warto pojechać do Gdańska, ponieważ to jedno z najładniejszych miast w kraju. Kilka godzin samochodem od stolicy Pomorza znajduje się niemniej ładne miasto, a mianowicie Toruń. Potem warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w Krakowie to absolutne minimum. Nawet te osoby, które już były w Krakowie, powinny jak najbardziej powtórzyć zwiedzanie. Z Krakowa warto udać się choćby do Zakopanego, a więc stolicy Tatr… To tylko przykładowy plan podróży po Polsce; można być pewnym jednego – warto poznawać Polskę.
źródło: http://usmiechtarnowa.pl, http://digikey.net.pl, http://www.avans.org.pl, www.wypadekholandia.pl

Comments are closed.