07
paź

Pomysł narzędzia trenerskiego – dylemat

Interdyscyplinarna zabawa komunikacyjna to oczywiście Kulminacyjny moment odpowiadającego na potrzeby kursantów wykładu psychologicznego czy kongresu. To właśnie z tej przyczyny właściciele firm doradczych musza niejednokrotnie przeznaczyć wiele wieczorów nad zaprojektowaniem autorskiej scenki edukacyjnej czy innego narzędzia. Często też usiłują zastrzec prawa autorskie tak by w kolejnych latach dzierżawić i franczyzowac swój utwór. Zarobki z tego typu działalności mogą u najlepszych trenerów dochodzić do dwustu tysięcy złotych rok do roku. Nawet gdy trzeba założyć to co wykażemy na formularzu PIT. Ale i tak to są spore pieniądze. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, że już setki konsultantów na terenie naszego kraju czerpie dochody przede wszystkim z udustępniania innym symulacji.
W serwisie Goldenline odbywa się właśnie nietypowy spór w której menedżerowie HR wymieniają się uwagami w temacie potencjalnego ale oczywiście nieudowodnionego złamania przepisów ustawy prawo autorskie. Debaty powyższe mają miejsce w wątku poświęconego opiniom o Training Partners
Poruszane kwestia rozpaliły do czerwoności piszących na tym forum kadrowców. Niejeden dyskutant ma mimo szczątkowej ilości faktów wyrobione kategoryczne wnioski. Analizowane są możliwości przewodu w sądzie. Polecamy samemu wyrobić sobie osąd na podstawie tej dyskusji.
Niezależnie od powyższego – kwestia praw autorskich gier szkoleniowych jest przedmiotem sporu nawet sędziów i nikt się nie założy jaki byłby potencjalny wyrok sądu. Wykładowcy prowadzący kursy biznesowe, konferencje sprzedażowe czy coaching mają ciężki orzech do zgryzienia. Także prawodawstwo unijne nie ułatwiają sprawy.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.
Chwilówka
Pożyczki
Pożyczki
Agencja reklamowa

Comments are closed.